Polska Stolica Kwiatów

jmp_essen

31/01/2017

JMP Flowers na Targach IPM Essen

Tegoroczna, już 35. edycja prestiżowych targów IPM, która odbyła się w dniach 24-26 stycznia w niemieckim mieście Essen, zwabiła 57 tysięcy zwiedzających. Aż 36% przybyło z zagranicy.

Tegoroczna, już 35. edycja prestiżowych targów IPM, która odbyła się w dniach 24-26 stycznia w niemieckim mieście Essen, zwabiła 57 tysięcy zwiedzających. Aż 36% przybyło z zagranicy. Nie zabrakło wśród nich polskich ogrodników, którzy mogli zapoznać się m.in. z wieloma nowymi odmianami roślin ozdobnych, a także z rozmaitymi rozwiązaniami technicznymi czy koncepcjami sprzedaży detalicznej.

W targach wzięło w tym roku udział 1575 wystawców z 45 państw (66% – spoza Niemiec). Na tegorocznego oficjalnego partnera IPM Essen wybrano Holandię (400 wystawców), dla której Niemcy są najważniejszym importerem roślin ozdobnych. Ambasador Królestwa Niderlandów w Niemczech Monique van Daalen była honorowym gościem otwarcia targów 24 stycznia.

Nasz kraj reprezentowało 35 wystawców; 9 z nich utworzyło – pod auspicjami Związku Szkółkarzy Polskich i Agencji Promocji Zieleni – narodowe stoisko, które po raz kolejny wyraźnie zaznaczyło obecność Polski w międzynarodowym tyglu. Zmniejszyło ono jednak swoje rozmiary – część szkółkarzy-bywalców zrezygnowała bowiem z uczestniczenia w tegorocznych targach ze względu na niekorzystną, ich zdaniem, zmianę lokalizacji ekspozycji (przeniesionej do hali nr 7 z dotychczasowego pawilonu 9., który wyburzono w ramach trwającej modernizacji kompleksu targowego w Essen).

Polskie przedsiębiorstwa napotkać też można było na indywidualnych ekspozycjach – z roślinami (m.in. Vitroflora oraz debiutujące w Essen gospodarstwo JMP Marii i Jarosława Ptaszków) lub środkami produkcji (zwłaszcza doniczkami i innymi pojemnikami) – znajdujących się w różnych miejscach targów. Ponadto na stoiskach wielu globalnych firm można było odnaleźć polskich przedstawicieli, którzy wykorzystali IPM do spotkań biznesowych i rozmów z klientami.

facebook
facebook